Letní pobyt s arte- a muzikoterapií

Letní pobyt pro děti a jejich dospěláky s arteterapií, muzikoterapií a jógou

mandi


28. července - 4. srpna 2019 tábor RADOST Vlastějovice

O prázdninách se bude konat už 9. ročník Letní školy s arte- a muzikoterapií pro děti a jejich rodiče, opět na táboře Radost Vlastějovice (www.radostsazava.cz) nedaleko Kutné Hory. Celý komplex je u lesa a u řeky Sázavy. Během pobytu využijeme také blízkost vláčku a pojedeme na výlet (zatím to vypadá, že do Kutné Hory). Školička je pro děti ve věku 3 - 15 let. Děti zde musí mít svůj doprovod (alespoň jeden z rodičů nebo prarodičů), který za své děti zodpovídá v době, kdy není program (oblékání, stravování, dozor v době koupání v řece a na výletě). Organizátoři zajišťují pouze program, kterého se mohou zúčastnit i rodiče (kreslení, zpívání, koupání, hraní). Čeká nás spousta her, dobrodružství, ale hlavně originálního výtvarného tvoření, a to především z netradičních materiálů pod vedením arteterapeutky Mgr. Lucie Polákové a dalších zkušených vedoucích a asistentů (celkem 5 vedoucích). Budeme se učit různým výtvarným i hudebním dovednostem (budeme si např. vyrábět vlastní jednoduché hudební nástroje, malovat budeme přímo u řeky na velké formáty) a pracovat budeme především s přírodním materiálem a v lese. Chybět nebudou táborák, písničky, hry, tanec ani stezka odvahy :-)

radost – výtvarné tvoření – hry – rodinné prostředí - individuální přístup - jóga

Cena za 1 týden (7 nocí) je 4000,- Kč (Cena je stejná pro pobyt dítěte i dospělého a zahrnuje pobyt v dřevěných chatičkách a stravu 5x denně: snídaně, svačinka, oběd, svačinka, večeře, příp. pozdní večeře bude-li hlad). V ceně je dále zahrnuto lektorné, veškerý výtvarný materiál, keramická hlína, odměny pro děti a celodenní výlet vláčkem. Doporučujeme také vzít si malé kapesné pro zakoupení drobností či nanuku.

Pobyt je vhodný také pro děti hyperaktivní, děti s ADHD či jakýmkoli postižením, ovšem za předpokladu doprovodné osoby či asistenta. Tato setkání velmi vítáme, jelikož je považujeme za přínosná i pro ostatní děti. Program není pevně daný a bude se přizpůsobovat věku dětí i momentálnímu počasí. V popředí zájmu však zůstávají výtvarné a hudební činnosti a hry.

Z výtvarných činností si děti vyzkoušejí:
• Enkaustiku naruby • Netradiční techniky z artefiletiky a tvorba obřích obrazů rukama i nohama • Společné vytváření šamanských obydlí v lese • Smejvák a skvrňák u vody • Originální obrázky z přírodních materiálů • Hliněná pohádka - vytváření figurek z kouzelné pohádky • Foukané obrázky pomocí tuše, akvarelu, muchláže a provázků • Vymývaný akvarel u potůčku a posílání lodiček s přáníčky • Tibetský vlaječkový strom přání • Malba na kamínky a dřívka, klacíčková zvířátka a mechové domečky pro skřítky • Společná mandala z barevných písků

Z hudebních činností se u nás děti naučí: • Zpívat trampské písničky u táboráku • Vnímat rytmus na základě společného hraní a tleskání • Vytvořit si vlastní hudbní nástroj (chrastidla, indiánské hrkávky či dešťovou hůl pro přivolání deště) • Bubnovat na šamanský buben a udávat rytmus celé skupiny • Zpívat pro radost

Dále nás čeká celotáborové hry, soutěže, výlety a stezka odvahy

Areál Radost se nachází přímo na břehu Sázavy v těsné blízkosti vesnice Vlastějovice, mezi Zručí nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou. Je obklopen lesy, vzdálen od Vlastějovic cca 1 km. Budeme si společně hrát, dovádět, tvořit, koupat se a prostě budeme spolu. Jsme kolektiv nadšenců (učitelé i studenti), kteří rádi pracují s dětmi, a kteří mají zkušenost jak se zdravými tak i s postiženými dětmi. Rádi bychom pro děti vytvořili rodinné příjemné prostředí, kde není prioritou splnění pevně daného programu, nýbrž intuitivní vnímání potřeb jednotlivých dětí.

Příjezd je v neděli 28.července do 17-ti hodin, ubytujeme se, a začínáme pak večeří a večerním programem. Odjezd z tábora je v neděli 4. srpna po obědě.

Kontakt a přihlášky: info@arche-centrum.cz nebo tel. 776 791 938

dracistrom

luk
návrat na úvodní stránku