Kalendář akcí

datum program
11. 7. 2020 Mentalhealing a léčení třináctých komnat
18. - 25. 7. 2020 Letní pobyt s arte- a muzikoterapií pro děti a rodiče (kemp Velkopařezitý)
27. - 29. 7. 2020 Individuální kraniosakrální terapie s Mgr. Renatou Jurovou (po předchozím objednání)
31. 7. 2020 Jak porozumět snům podle C. G. Junga - bez snáře
15. 8. 2020 Moje vnitřní zahrada - celodenní arteterapie
29. - 30. 8. 2020 Astropsychologie pro mírně pokročilé (tělo a duše v astrologii, astrokartografie)
12. - 13. 9. 2020 Astropsychologie pro začátečníky
7. - 8. 11. 2020 Karmická astrologie pro mírně pokročilé (základy čínské astrologie a životní úkol)
30. 11. 2020 Cesta správného nastavení hlasu
7. 12. 2020 Cesta správného nastavení hlasu

Mentalhealing a léčení třináctých komnat

11. 7. 2020

Mentalhealing a léčení 13. komnat naší duše rozvoj intuice, porozumění vlastní duši, komunikace s Vyšším Já, léčení našeho vnitřního dítěte a nejhlubších emocí 11. července 2020 od 10 – 18 hodin v ARche (Ke Skalce 37, Jihlava, podkroví) Mentální léčení (mentalhealing) je velmi jemnou, krásnou a přitom hlubokou metodou, jak navázat kontakt s naším podvědomím a pochopit to, co způsobuje naše životní problémy a nemoci. Přijetím se zároveň otevírá brána k uvědomění si příčiny našich problémů, jež nás může dovést i do našeho dětství či do minulých životů. Tímto se mentální léčení stává obdobou regrese, co se týče síly účinku. K tomu, abyste mohli provádět mentalhealing, nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti ani pomůcky, stačí Vám přijetí přítomného okamžiku a odvaha ponořit se do vlastního nitra. Pomocí účinného postupu se tuto metodu naučíte používat jak u sebe, tak u svých bližních, porozumíte energiím, které ovládají Váš život, naučíte se žít v souladu se svou duší i celým Vesmírem a naslouchat svému Vyššímu Já. Seminář je praktický a budete pracovat i ve dvojicích či skupinkách. Přineste si prosím psací potřeby a blok. Nic dalšího nebudete potřebovat. Pracovat budete mentálně a používat jen svoji duši

Letní pobyt s arte- a muzikoterapií pro děti a rodiče (kemp Velkopařezitý)

18. - 25. 7. 2020

O prázdninách se bude konat už 10. ročník Letní školy s arte- a muzikoterapií pro děti a jejich rodiče, tentokrát v krásném a útulném prostředí kempu Velkopařezitý přímo u lesa v blízkosti dvou přírodních koupacích rybníků (https://www.campvelkoparezity.cz/) u Řásné (Českomoravská Vrchovina). Týdenní pobyt je určen pro děti od 3 – 15 let a děti zde musí mít svůj doprovod (alespoň jeden z rodičů nebo prarodičů), který za své děti zodpovídá v době, kdy není program (oblékání, stravování, dozor v době koupání v řece a na výletě), ale pobyt je vhodný i pro celé rodiny. Organizátoři zajišťují pouze program, kterého se mohou zúčastnit i rodiče (kreslení, zpívání, koupání, hraní). Čeká nás spousta her, dobrodružství, ale hlavně originálního výtvarného tvoření, a to především z netradičních materiálů pod vedením arteterapeutky Mgr. Lucie Polákové a dalších zkušených vedoucích a asistentů (celkem 5 vedoucích). Budeme se učit různým výtvarným i hudebním dovednostem, pobývat především v lese nebo u vody, pracovat budeme především s přírodním materiálem a také se naučíme základy přežití v přírodě. Chybět nebudou táborák, písničky, hry, karneval ani stezka odvahy jak pro děti, tak i pro rodiče

Individuální kraniosakrální terapie s Mgr. Renatou Jurovou (po předchozím objednání)

27. - 29. 7. 2020

Kraniosakrální terapie( cranio=lebka a sacrum= křížová kost, CST) je jemným a zároveň velmi účinným nástrojem k odstraňování lidské bolesti a trápení. Je to výprava do podstaty uzdravování, která nás může dovést až k těm nejhlubším kořenům našeho bytí. CST se orientuje na centrální nervovou soustavu (CNS). Terapeut ošetřuje rukama, skrze ruce vyšetřuje a snaží se najít příčinu problému. Nápravu provede tělo pacienta samo, ne terapeut, ten komunikuje svýma rukama se samoléčivými systémy klienta. Oblast použití CST je velmi široká, vztahuje se na všechno, co vychází z CNS. Je vhodná při psychickém a fyzickém napětí, stresu, poruchách koncentrace, bolestech zad, hlavy, krku, při potížích se sluchem a zrakem, nespavosti, traumatech po nehodách, chronické únavě, zánětech, menstruačních problémech, při autismu, dyslexii a pomáhá při problémech s otěhotněním.

Jak porozumět snům podle C. G. Junga - bez snáře

31. 7. 2020

Snění je místem, kde se setkává naše vědomí a podvědomí. Je to prostor pro společnou komunikaci těchto dvou složek, které tvoří naši duši, a které jinak nemají možnost se přirozeně setkat, aniž bychom použili nějaké podpůrné metody pro stažení mysli z denního vědomí do nitra. Je to stav, kdy se z podvědomí přirozeně vyplavují všechny nánosy, potlačené emoce, myšlenky, strachy, stres prožitý v posledních dnech či hodinách. Duše totiž přirozeně touží po harmonii, po znovunastolení rovnováhy, jelikož nedokáže existovat ve stresu a v nepohodě. Nedaří se jí život mimo svůj střed a všechny duševní síly - ať už vědomě či nevědomě - tak směřují opět k dosažení klidu a pohody. Snění se tak stává velmi dokonalým nástrojem pro dosažení vnitřního klidu. Podle C. G. Junga se ve snech projevuje tzv. individuační proces, tedy návrat duše k pravému bytí. Na semináři se seznámíte se základními symboly, animou a animem, jak funguje náš mozek během spánku a zdali je možné sny ovlivnit. Jak poznáte léčivé sny a co nám sdělují sny, v nichž máte nějaký zdravotní problém, nebo v nichž vás honí divoké zvíře? To vše se během večera dozvíte!

Moje vnitřní zahrada - celodenní arteterapie

15. 8. 2020

Srdečně zveme na celodenní praktický seminář pro všechny, kdo byste se rádi podívali hlouběji na to, jakou řečí k vám hovoří vaše vlastní duše a co se v ní ukrývá. Podíváme se na to, jaké osobnosti v nás žijí a jak vypadá naše vnitřní zahrada. Čeká nás i pohled do temných zákoutí a jejich poléčení Světlem, aniž bychom museli mluvit... Vše bude pouze jemná práce s Vaší duší (podvědomím). Budeme využívat metody arteterapeutické (malba, práce s kameny a kartami) i psychoterapeutické. Cílem je opuštění některých zajetých emočních vzorců, které vás provázejí od dětství, pochopení a uchopení svého karmického úkolu, ale především přijetí sebe samotného takového, jaký JSEM. Čeká vás hluboké přijetí svého života, své role v něm, uvolnění napětí a přijetí svého životního úkolu. To vše ve společném kruhu. Arteterapie je psychoterapeutická disciplína používající výtvarných prostředků k lepšímu pochopení a uzdravení lidské psychiky.

Astropsychologie pro mírně pokročilé (tělo a duše v astrologii, astrokartografie)

29. - 30. 8. 2020

Astrologie je několik tisíc let stará věda o tom, jak postavení jednotlivých hvězd na nebeské klenbě ovlivňuje náš osud, naše vlastnosti a celý náš život na Zemi. Byla a je to věda velmi vážená a uznávaná ve všech světových kulturách, nejen v těch východních. Např. v Indii a Tibetu má astrologie svoji zvláštní pozici v tom, že je považována za jednu ze základních znalostí, ve kterých jsou v klášterech vzděláváni buddhističtí a hinduističtí mniši. Ale také v křesťanském prostředí měla astrologie vždy své místo. V dnešní době jsou pak tisíce let staré vědomosti astrologie propojovány s moderní psychologií. V horoskopu je obsažena celá naše minulost, budoucnost i řetězec generací, jehož jsme my jedním z článků. Je zde zobrazen úkol pro tento život, který jsme si zvolili před svým narozením, a také to, s jakými těžkostmi se budeme muset na své cestě potýkat, abychom svůj úkol splnili co nejlépe. Naučíme se i základy astromedicíny, astrokartografie, základní předpovídací metody (solární a lunární horoskop).

Astropsychologie pro začátečníky

12. - 13. 9. 2020

Astrologie je několik tisíc let stará věda o tom, jak postavení jednotlivých hvězd na nebeské klenbě ovlivňuje náš osud, naše vlastnosti a celý náš život na Zemi. Byla a je to věda velmi vážená a uznávaná ve všech světových kulturách, nejen v těch východních. Např. v Indii a Tibetu má astrologie svoji zvláštní pozici v tom, že je považována za jednu ze základních znalostí, ve kterých jsou v klášterech vzděláváni buddhističtí a hinduističtí mniši. Ale také v křesťanském prostředí měla astrologie vždy své místo. V dnešní době jsou pak tisíce let staré vědomosti astrologie propojovány s moderní psychologií. V horoskopu je obsažena celá naše minulost, budoucnost i řetězec generací, jehož jsme my jedním z článků. Je zde zobrazen úkol pro tento život, který jsme si zvolili před svým narozením, a také to, s jakými těžkostmi se budeme muset na své cestě potýkat, abychom svůj úkol splnili co nejlépe. Naučíme se i základy astromedicíny.

Karmická astrologie pro mírně pokročilé (základy čínské astrologie a životní úkol)

7. - 8. 11. 2020

Astrologie je několik tisíc let stará věda o tom, jak postavení jednotlivých hvězd na nebeské klenbě ovlivňuje náš osud, naše vlastnosti a celý náš život na Zemi. Byla a je to věda velmi vážená a uznávaná ve všech světových kulturách, nejen v těch východních. Např. v Indii a Tibetu má astrologie svoji zvláštní pozici v tom, že je považována za jednu ze základních znalostí, ve kterých jsou v klášterech vzděláváni buddhističtí a hinduističtí mniši. Ale také v křesťanském prostředí měla astrologie vždy své místo. V dnešní době jsou pak tisíce let staré vědomosti astrologie propojovány s moderní psychologií. V horoskopu je obsažena celá naše minulost, budoucnost i řetězec generací, jehož jsme my jedním z článků. Je zde zobrazen úkol pro tento život, který jsme si zvolili před svým narozením, a také to, s jakými těžkostmi se budeme muset na své cestě potýkat, abychom svůj úkol splnili co nejlépe. Naučíme se i základy astromedicíny, karmické astrologie a čínské astrologie.

Cesta správného nastavení hlasu

30. 11. 2020

SEMINÁŘ NEJEN PRO PEDAGOGY MŠ, ZŠ, ZUŠ, DRUŽINÁŘKY, VYCHOVATELE, ..... Akreditovaný seminář MŠMT v rámci DVPP zásady správného používání hlasu tak, aby zněl dostatečně silně, měl příjemnou barvu a přitom se minimálně unavoval techniku hlasového projevu jak rozpoznat kvalitu hlasu, vlastnosti a typy hlasu nejčastější chyby tvoření hlasu práci s dechem, hlasová hygiena, léčivá cvičení jak mluvit při hlasové indispozici jak zaujmout posluchače a udržet si jejich pozornost vzájemné zhodnocení součastného stavu hlasového aparátu Lektorka Mgr. Kateřina Sluková Operní pěvkyně, hlasová pedagožka, specialistka na vokální pedagogiku KDY: pondělí 30.11. 2020 od 09:00 - 13:30 5 x 45min, cena 1 500,- pondělí 7. 12. 2020, od 09:00 - 15:00 8 x 45min, pro "Šablony" cena 2 800,-

Cesta správného nastavení hlasu

7. 12. 2020

SEMINÁŘ NEJEN PRO PEDAGOGY MŠ, ZŠ, ZUŠ, DRUŽINÁŘKY, VYCHOVATELE, ..... Akreditovaný seminář MŠMT v rámci DVPP zásady správného používání hlasu tak, aby zněl dostatečně silně, měl příjemnou barvu a přitom se minimálně unavoval techniku hlasového projevu jak rozpoznat kvalitu hlasu, vlastnosti a typy hlasu nejčastější chyby tvoření hlasu práci s dechem, hlasová hygiena, léčivá cvičení jak mluvit při hlasové indispozici jak zaujmout posluchače a udržet si jejich pozornost vzájemné zhodnocení součastného stavu hlasového aparátu Lektorka Mgr. Kateřina Sluková Operní pěvkyně, hlasová pedagožka, specialistka na vokální pedagogiku KDY: pondělí 30.11. 2020 od 09:00 - 13:30 5 x 45min, cena 1 500,- pondělí 7. 12. 2020, od 09:00 - 15:00 8 x 45min, pro "Šablony" cena 2 800,-
návrat na úvodní stránku